Czarna kreda nawóz

Czarna kreda nawóz – dlaczego rolnicy tak chętnie po niego sięgają?

Czarna kreda to skuteczny, najlepszej jakości nawóz wysokoreaktywny, będący rozwiązaniem dla degradacji gleb w Polsce. Preparat to nowoczesny, wartościowy i ekologiczny środek. Znakomicie sprawdza się w gospodarstwach o każdym profilu działalności. Został zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Środek wyróżnia się niemal 100% reaktywnością oraz rozpuszczalnością, co przekłada się na znakomitą skuteczność. Odkwaszanie gleby kredą ma świetny wpływ na rośliny, które mogą pobierać z gleby niezbędne składniki odżywce. Efekty pozytywnego wpływu Czarnej Kredy są widoczne w bardzo krótkim czasie po użyciu.

Oferujemy nawóz odkwaszający glebę w dwóch wariantach: w wersji sypkiej i granulowanej. Czarna kreda jest dostępna w wytrzymałych opakowaniach typu BigBag o pojemności 0,6, a także wannach 24-tonowych. Zapewniamy dostarczenie doskonałej jakości produktów, zgodnych z deklaracją.

Nawóz odkwaszający glebę w formie sypkiej to rozwiązanie stworzone z myślą o gospodarstwach. Dostarczamy go luzem w wannach o ładowności 24 ton.

Czarna kreda sypka mielona to preparat rozdrobniony do postaci pylistej, co skutkuje szybkim działaniem nawozu. Miękki węglan wapnia cechuje się bardzo wysoką reaktywnością.

Minimum transportowe to 24 tony.

Granulowana Czarna kreda charakteryzuje się właściwościami podobnymi do cech nawozu w postaci sypkiej, ale preparat można wysiać zwykłymi rozsiewaczami nawozowymi. Produkt występuje w BigBagach o pojemności 600 kilogramów. Opakowanie wyróżnia się łatwym załadunkiem i przewozem. Taka ilość nawozu sprawdzi się najlepiej w mniejszych gospodarstwach.

Odkwaszanie gleby kredą

Nawóz z kwasami humusowymi i węglem organicznym służy do regulowania poziomu pH gleby oraz jej sanityzacji, czyli usuwania szkodliwych patogenów. Preparat eliminuje patogeny takie jak bakterie gnilne, pleśnie oraz inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Środek ogranicza występowanie chwastów kwasolubnych, a równocześnie efektywnie stymuluje rozwój dobroczynnych mikroorganizmów. W intensywny sposób wpływa na rozwój bakterii fotosyntetyzujących, priobiotycznych i mikrobów glebowych. Sprawia, że gleba zyskuje lepszą strukturę i wyższy poziom próchnicy.

Preparat umożliwia skuteczne odkwaszanie gleby kredą. Umożliwia także utrzymanie właściwego poziomu pH. Szybkość działania środka zależy od warunków wilgotnościowych i początkowego poziomu pH w glebie. Odkwaszanie gleby kredą naszej marki zwiększa odporność roślin na wyleganie i pozwala na zdrowy rozwój korzeni włośnikowych, które odpowiadają za pobieranie składników pokarmowych dostarczanych z nawozami albo zawartych w glebie.

Czarna kreda poprawia również strukturę gruzełkowatą ziemi. Odpowiednia regulacja pH w glebie służy też skuteczniejszemu pobieraniu przez rośliny uprawne makroskładników z podłoża, a w rezultacie wyższe plony oraz uprawy o lepszych parametrach i rentowności. Silne i dobrze odżywione rośliny lepiej znoszą przymrozki, susze lub inne stresy wegetacyjne.

Odkwaszanie gleby kredą skutkuje także zwiększeniem wielkości plonów nawet o kilkadziesiąt procent; ograniczeniem rozwoju chwastów, pasożytów, chorób i grzybów, jak również przyspieszeniem rozkładu substancji organicznej, dzięki poprawie możliwości właściwego rozwoju korzystnej flory i mikroflory gleby. Należy pamiętać, by przed rozsypaniem nawóz odkwaszający glebę zmieszać z ziemią.

Nawóz odkwaszający glebę

Nawóz Czarna kreda może być z powodzeniem stosowany na wszystkich kategoriach użytkowych gleb, pastwisk czy łąk. Sprawdza się w uprawie roślin ozdobnych i warzywnych, w sadach oraz jako dowolne podłoża ogrodnicze.

Preparat wyróżnia się bardzo bogatym składem. Nawóz odkwaszający glebę zawiera miękki węglan wapnia, wysoce reaktywny kalcyt, kredę jeziorną, a także mikro- i makroelementy. W nawozie znajdują się także składniki organiczne, takie jak kwasy próchnicowe: fulwowe oraz węgiel organiczny, w skład którego wchodzą kwasy humusowe.

Czarna Kreda przeznaczona jest do wszystkich rodzajów upraw tj. pastwiska, rzepak, warzywa, sady, zboża