Humus nawóz w proszku

Nawóz wapniowy (GreenCal) wzbogacony dodatkiem humusów – do czego służy

Nawóz wapniowy z humusem GreenCal to wysokiej jakości produkt stworzony z myślą o skutecznej poprawie stanu gleby. Nasze nawozy ekologiczne produkujemy z pasją, dbając o to, aby cena produktu szła w parze z jak najwyższą jakością. Nasze produkty są nowoczesne i wartościowe, a także zgodne z najnowszymi trendami dotyczącymi ochrony środowiska.

Dzięki wysokiej zawartości kwasów próchnicowych (humusowych oraz fulwowych), węgla organicznego oraz mikroelementów, eliminują skutki degradacji gleb w gospodarstwach domowych o każdym profilu działalności. Nasz środek wapnujący z zawartością humusów można stosować do wszystkich rodzajów upraw, takich jak pastwiska, pola rzepaku, uprawy zbóż i warzyw oraz sady. Humus bowiem poprawia strukturę oraz właściwości gleby, zwiększając naturalną próchnicę ziemi i powstrzymując rozwój wielu patogenów. Przekłada się to na obfitsze oraz zdrowsze zbiory.

Czym charakteryzuje nawóz wapniowy z dodatkiem humusu dostępny w naszej ofercie?

Nasz nawóz wapniowy z kwasami humusowymi o nazwie Czarna Kreda dostępny jest zarówno w formie sypkiej, jak i mielony oraz granulowany. Cena różni się w zależności od formy zamówienia.

Forma nawozu zmienia metodę jego aplikacji, jednak każdy produkt ma takie same właściwości. Nawozy w formie sypkiej najlepiej sprawdzą się w dużych gospodarstw rolnych, gdzie używany jest rozsiewacz taśmowy. Natomiast środki wapnujące mielone bądź granulowane można stosować przy pomocy mniejszych rozsiewaczach nawozowych. Zwykle są one porcjowane po 600 kg, co w zupełności wystarczy małym gospodarstwom. Z kolei sypki nawóz dostarczamy naszym klientom luzem – minimalne zamówienie to 24 tony.

Nasz nawóz wapniowy z dodatkiem kwasów humusowych charakteryzuje się wysoką zawartością tlenku wapnia (około 40%). Miękki węglan wapnia to głównie kalcyt, czyli kreda jeziorna. Kreda, po zetknięciu się z glebą, wchodzi w reakcję i działa zbawiennie na glebę.

Jak stosować nawóz wapniowy z dodatkiem humusu w formie sypkiej?

Nawóz w formie sypkiej można stosować zarówno w tradycyjnych, jak i ekologicznych uprawach. Dawka nawozu powinna być dobierana na podstawie wyników wcześniej przeprowadzonych badań glebowych. Należy sprawdzić pH gleby oraz jej zasobność w wapń. Im niższe pH i zasobność w wapń, tym wyższą dawkę nawozu z humusem można zastosować.

Drobiny nawozu z humusem mają średnicę maksymalnie 3 mm, co sprawia, że każdy wysiew na pole jest wyjątkowo łatwy. Nawóz równomiernie pokrywa pole, zachowując zarówno szeroki rozsiew, jak i niewielki rozkurz. Produkt świetnie rozprowadza się specjalnymi rozsiewaczami, a po zakończeniu łatwo oczyścić je z pozostałości nawozu.

Po rozsianiu nawóz wapniowy z dodatkiem humusu powinno się jak najszybciej wymieszać z glebą. W tym czasie warto także zadbać o odpowiedni stopień wilgotności gleby w warstwie korzeniowej.

Kredą powinno się wapnować glebę co rok, choć – w zależności od stanu gleby – można pokusić się o aplikację nawozu co drugi rok, w wyższej dawce. Częstotliwość nawożenia zależy od wyników badania gleby, ale także od jej indywidualnego zapotrzebowania na nawóz z dodatkiem humusu.

Najlepsza pora nawożenia gleby to jesień, czyli w przypadku zbóż – po żniwach, przy uprawach warzywnych i owocowych – po zbiorze plonów. Alternatywnie można stosować nawóz z humusem również w okresie letnim i wiosennym, jeśli pH i zasobność gleby w wapń są bardzo niskie. Zawsze warto wymieszać nawóz w proszku z warstwą orną gleby.

Czarna Kreda z humusem – cena nawozu

Główny składnik naszego nawozu stanowi miękki węglan wapnia, który zawiera również kwasy humusowe. Dobór tak świetnych surowców przesądza o ponadprzeciętnej skuteczności Czarnej Kredy.

Nasz produkt podlega regularnym badaniom laboratoryjnym, które weryfikują nie tylko zawartość węglanu wapnia, ale również wilgotność składników. Badania wykluczają także obecność metali ciężkich, dzięki czemu nasi nabywcy mają pewność bezpiecznego składu nawozu.

Przed zakupem nawozu wapniowego z dodatkiem humusu w GreenCal można zamówić wizytę handlowca w swoim gospodarstwie. Nie podajemy cen na stronie internetowej.

Wraz z zamówionym nawozem oferujemy naszym klientom także bezpłatne doradztwo dotyczące prawidłowego stosowania humusu. W razie potrzeby prowadzimy również serwis posprzedażowy. Nasi doświadczeni fachowcy chętnie udzielą klientom wszelkich informacji i odpowiedzą na pytania.