Wapno nawozowe

Wapno nawozowe

Wapno nawozowe jest doskonale znane każdej osobie, która poszukuje zwiększenia możliwości produkcyjnych w rolnictwie. Stosując nawóz wapniowy, można znacząco poprawić właściwości chemiczne gleby, dzięki czemu staje się ona bogata w ilość składników mineralnych. Jedną z podstawowych funkcji, jakie pełni wapno nawozowe, jest również regulacja kwasowości gleby i utrzymywanie jej stanu na właściwym poziomie. Ma to szczególne znaczenie dla zdolności absorpcji przez rośliny dodatkowych składników pokarmowych stosowanych na polach. Wapno nawozowe w dużym stopniu determinuje wysokość plonów, dlatego staje się niezbędnym elementem działalności każdego właściciela gruntów rolnych.

Rolnictwo wykorzystuje przede wszystkim dwa rodzaje produktów, które najczęściej można spotkać w ofertach producentów. Należą do nich wapno do odkwaszania gleby w wersji tlenkowej oraz wapno nawozowe węglanowe.

Nasza oferta składa się z produktów bardzo dobrej jakości, dostosowanych do potrzeb rolników. Zamawiając nasz produkt – wapno do odkwaszania gleby otrzymujecie Państwo gwarancję doskonałych parametrów chemicznych produktu i atrakcyjną cenę.

Wapno nawozowe i jego największe zalety